“Академик” прави 1:1 със “Спартак”

Публикувано на ср, 27 сеп. 2017
109 четения

Свищовският “Академик” спря амбициите на “Спартак” (Плевен) за челната тройка, като му направи реми 1:1. Мачът бе последен от 7-ия кръг на Северозападната Трета лига.
Двубоят бе равностоен и равенството бе логично, въпреки че домакините изравниха чак в края. Първата част премина в игра основно между двете наказателни полета, без чисти положения пред вратите. Плевенчани първи откриха резултата след почивката. В 70-ата минута защитата на домакините се пропука, когато Атанас Кръстев се разписа с глава за 0:1. Веднага след това плевенчани пропуснаха да решат окончателно крайния изход с второ попадение.
“Студентите” обаче натиснаха в търсене на промяна и усилията им дадоха резултат. В 87-ата минута Пламен Илиев успя да промуши топката в мрежата за крайното 1:1.