“Академик” победи с 4:3 в Мездра с хеттрик на Сонер Хюсеин

Публикувано на вт, 23 окт. 2018
120 четения

В мач с много обрати и седем гола свищовският “Академик” се наложи с 4:3 като гост на “Локомотив” (Мездра). С хеттрик само за 13 минути се отличи Сонер Хюсеин, а победното попадение вкара Георги Горанов малко преди края.
Домакините поведоха чрез Марио Иванов в 39-ата минута, а малко преди почивката Кирил Кръстев с глава удвои резултата. “Студентите” обаче не се пречупиха и през втората част направиха пълен обрат. Над всички бе младият Сонер Хюсеин, който още в 47-ата минута намали, а четири минути по-късно се разписа за 2:2. Отново той в 60-ата минута стигна до хеттрик и изведе “Академик” напред – 2:3. Кирил Кръстев пак с глава в 63-ата минута изравни за домакините, но шест минути преди края на мача Георги Горанов се разписа за 3:4 и свищовлии грабнаха ценна победа.
В дербито на областта “Янтра” (Полски Тръмбеш) би с 1:0 “Павликени”. Единственият гол с цената на три точки вкара Маминов в 66-ата минута.