“Академик” надигра с 4:1 “Павликени”

Публикувано на пт, 17 февр. 2017
150 четения

Победа с 4:1 взе “Академик” в контрола срещу другия отбор от нашата област в Северозападната Трета лига – “Павликени”. Гостите имаха сериозни кадрови проблеми – липсваха им титулярният вратар Радо Рашков, защитниците Илиян Илиев, Свилен Василев, Николай Андреев и Димитър Цонев и нападателят Борислав Иванов. Проверката беше на помощното игрище и тежкият терен създаде доста трудности на играчите, затова втората част продължи само 30 минути.
“Студентите” набързо поведоха с 3:0. Лилян Маринов посрещна отбита топка и удар от пеналта откри резултата. Кристиян Иванов и Пламен Илиев добавиха още два гола след центрирания от статични положения на Стефан Трайков и Стефан Иванов. В края на полувремето “Павликени” намали след разбъркване на 3:1, а след почивката Стефан Иванов вкара за 4:1.