“Академик” имаше превес в Козлодуй, вкара 4 гола и стартира с победа

Публикувано на вт, 18 авг. 2015
169 четения

Свищовският “Академик” започна с победа като гост новото първенство в Северозападната “В” група. “Студентите” гостуваха в Козлодуй на местния “Ботев” и спечелиха с 4:3, като успехът им можеше да е още по-изразителен. Двайсет минути преди края възпитаниците на старши треньора Боби Борисов водеха с 4:1 и бяха решили мача, но позволиха на домакините да стигнат до почетна загуба.
Вратарят Венцислав Димитров не взе участие заради здравословни проблеми. Ивайло Тодоров пък замина за чужбина и това наложи прекрояване на състава на свищовлии.
Красен Каравелов откри още в 11-ата минута за гостите с удар от близо 30 метра. Веднага след това опитният Иван Ганев покачи на 0:2, като след едно центриране засече топката от въздуха. Домакините получиха дузпа в 18-ата минута, от която Венелин Палански намали резултата.
Тъкмо козлодуйчани си повярваха, че може да изравнят, когато “студентите” ги наказаха за пореден път. Кристиян Тафраджийски две минути след това се разписа за 1:3, след като проби съперниковата защита.
После играта се позатвори и до почивката, а и доста след нея нови голове не паднаха. “Академик” обаче не се отказа да атакува и в 69-ата минута окончателно реши мача – 1:4. Отново Тафраджийски бе в прегръдките на своите, като засече остро подаване на Дангуров.
В края свищовлии се отпуснаха и пет минути преди последния сигнал Красимиров вкара за 2:4, а в 90-ата минута Кръстев направи загубата съвсем почетна – 3:4. “Ботев” (Козлодуй) дори имаше шанс и да изравни, като в даденото продължение Десислав Атанасов пропусна да вкара за домакините.
“Владяхме инициативата през цялата среща и спечелихме логично. Съдийството на Румен Христов от Плевен бе много добро”, коментира изпълнителният директор на свищовския клуб Анатоли Дончев.
“Академик”: Г. Димитров, Фидин, Ганев, Ангелов, Денчев, Каравелов, Трайков, Дангуров (85 Кр. Димитров), Тафраджийски. Т. Тодоров (83 Маринов), Колев.
Основният конкурент на “Етър” за първото място “Ботев” (Враца) стартира с убедително 5:0 над “Ботев” (Луковит) пред 650 зрители при завръщането си на стадион “Христо Ботев”.
Трима бивши етърци играят този сезон за “Ботев” (Враца) и допринесоха за успеха. Радослав Анев записа голова асистенция, миналият набързо през “Етър” Милен Василев наниза два гола, а защитникът Ивайло Русев също можеше да вкара от чиста позиция.