“Академик” и “Павликени” губят като гости

Публикувано на пт, 21 май 2021
56 четения

Свищовският “Академик” загуби с 2:0 гостуването си на “Севлиево”, което бе заслужен успех за домакините с оглед събитията на терена. Първата опасност обаче беше пред тяхната врата. В 5-ата минута Емил Копаранов насочи топката в гредата след изпълнение на фаул. Последваха няколко удара на севлиевци, но свищовският страж се справи. Владимиров обаче беше безпомощен в 25-ата минута, когато Атанас Георгиев стреля неспасяемо от 25 метра – 1:0.
В 71-та минута севлиевски футболист проби отдясно, подаде топката към вратата на “студентите”, влезлият като резерва Николай Банов я пропусна и Добрин Петров вкара за окончателното 2:0.
“Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Стефан Трайков, Емил Копаранов, Мартин Иванов, Явор Генчев, Георги Колев, Михаил Ганев, Димитър Костадинов.
Съставът на ОФК “Павликени” пък отстъпи минимално с 2:1 като гост на “Локомотив” (Дряново). Възможности за гол имаше и пред двете врати.
Домакините поведоха с 1:0 в 21-та минута след попадение на Николай Георгиев с удар от десетина метра. В 56-ата минута след атака на павликенчани по десния фланг и центриране на Никола Какамъков, капитанът Красен Трифонов с удар от средна дистанция изравни. Отново Николай Георгиев обаче след рейд на Константин Йорданов с хубав удар в 73-та донесе победата на дряновци.