“Академик” и “Локомотив” стартираха с победи в BGO Баскетболна лига

Публикувано на вт, 3 окт. 2017
267 четения

Отборите на “Академик” (Св) и “Локомотив” (Г. Оряховица) записа победи в първия кръг на BGO Software Баскетболна лига – Дивизия Център. Първенството бе открито в неделя във Велико Търново. В първия мач от програмата “Академик” разгроми “Фристайлърс” (Исперих) със 70:38.
Свищовлии имаха предимство през цялата среща и спечелиха и четирите четвъртини. На полувремето “Академик” водеше с 38:17. Трима състезатели на “студентите” завършиха с двуцифрен актив. Кристиан Мирков вкара 16 т. и грабна 6 борби, Денислав Воденичаров е с 15 т. и 7 борби, а Георги Маринов е с 14 т., 6 борби и 2 асистенции.
Над всички в мача бе Александър Димитров, който бе истински господар под коша със 17 борби, даде 5 асистенции и сам вкара 8 точки. Успешен дебют в лигата направи “Локомотив”, който успя да се наложи над “Чавдар” (Троян) с 86:80. Горнооряховци играха много силно във втората и третата четвърт, в които на практика изковаха победата. Преди последните десет минути те имаха аванс от 17 точки – 71:54.
В последната четвърт баскетболистите от Троян бяха близо до пълен обрат. За по-малко от 4 минути “Чавдар” направи серия от 10:0 и стопи част от пасива си. Драмата настъпи в последната минута, когато “Локомотив” водеше само с три точки, но Димитър Йотов и Ивайло Тонев вкараха за горнооряховци и донесоха победата с 86:80. Най-добър на игрището от победителите бе именно Димитър Йотов, завършил с 20 точки и 5 борби. Добре му партнираше Ивайло Тонев, който вкара 18 т. и грабна 7 борби. С двуцифрен актив приключиха още Венцислав Ников с 16 т. и Преслав Николаев с 14 т.