Ученическите игри по футбол стартираха във Велико Търново с оспорвани срещи

Публикувано на чт, 17 Ное. 2016
177 четения

Общинският етап на Ученическите игри по футбол във Велико Търново стартира с оспорвани битки. Общо 14 отбора подадоха заявка за участие в турнира, като най-много – шест, са при средношколците.
Първи мачовете започнаха именно учениците 11-12 клас на стадиона в Леденик. Отборите на ППМГ “В. Друмев” и ПГЕ “А. С. Попов” не излъчиха победител помежду си, завършвайки 1:1. Денис Кавръков откри резултата в полза на природо-математиците в 36-ата минута, а Бисер Белчев възстанови равенството в 76-ата.
Във втория мач тимът на ПГТ “Д-р В. Берон” надделя над Американски колеж “Аркус” с минималното 1:0. Единственият гол падна в 15-ата минута, когато след ъглов удар топката попадна в Калоян Борисов, който я изпрати в мрежата на съперника.
Вчера стартираха и мачовете при учениците 8-10 клас. Отново на терена в Леденик съставът на ППМГ “В. Друмев” срещна ПГСАГ “Ангел Попов” и победи с 2:0, а вторият мач бе между ПЕГ “Проф. д-р А. Златаров” и Старопрестолната гимназия по икономика и завърши 5:1.
Най-малките – ученици 5-7 клас, започват мачовете си днес. В тази възраст са се записали за участие само три училища. От 10:00 ч. на терена в Шемшево играят ОУ “Бачо Киро” и ОУ “Дим. Благоев”. Третият участник в тази възраст е тимът на ОУ “Св. Патриарх Евтимий”.