Успешно представяне на състезатели от “Калоян 92” на балканиада и световна купа по конен спорт

Публикувано на ср, 6 юли 2016
199 четения

Националът на великотърновския клуб по конен спорт “Калоян 92” Калин Неделчев с Мон Кюр, завърши втори на Световната купа по прескачане на препятствия при мъжете. Турнирът се проведе в Божурище. Преди Неделчев, паркура с височина на препятствията до 145 см, завърши само Андрей Сашев с кобилата Балофина. Победителят премина изпитанието за 64,20 сек., Неделчев го преодоля за 66, 96 сек. Любопитно е, че Сашев е бивш състезател на “Калоян 92”. Междувременно Ирина Николова завоюва сребърен медал от балканското първенство по обездка, проведено в Атика (Гърция). Състезателката на “Калоян 92” се представи с жребеца Марк Антоний, който преди година стана републикански шампион. Двойката от конната база в Арбанаси бе част от юношеския национален отбор, който стартира на Балканиадата.