ЦСКА-2 измъкна в края реми от “Етър” на старта на контролите

Публикувано на пн, 4 юли 2016
231 четения

Етърци играха с бели екипи в Тетевен. сн. А. ГАНЦАРОВ

Обновеният отбор на “Етър” стартира с реми контролните си срещи в подготовката за новия сезон в професионалния футбол. “Болярите” играха срещу втория отбор на ЦСКА в Тетевен и изпуснаха победата в края, като мачът завърши 1:1. Великотърновци водеха до самия край, когато удариха и греда, но при контрата последва изравняване.
“Виолетовият” гол в мача падна в 42-ата минута, когато Чавдар Ивайлов направи двойно подаване с Николай Цветков – Демона, навлезе отляво и прати топката в мрежата.
Още в 5-ата минута Благовест Зайцев можеше да открие за етърци, но вратарят спаси удара му. Добра възможност имаше и пред Николай Цветков. Гостите, водени от треньора Стамен Белчев, също имаха една-две възможности. Удар на Петър Димитров в 26-ата минута бе изваден в корнер, а малко преди почивката падна и голът за етърци.
Ферарио Спасов започна мача с Кирил Акалски, Михаил Минков, Любомир Гуцев, Александър Кирилов, Иван Скерлев, Митко Плахов, Чавдар Ивайлов, Стефан Неделчев, Петър Димитров, Николай Цветков и Благовест Зайцев.
След почивката в игра останаха само Димитров, Минков, Кирилов и Ивайлов, а влязоха всички останали футболисти от групата. През втората част на вратата на “болярите” пази пристигналият от Чехия 22-годишен вратар Давид Юран. Влязоха още Мартин Николов, Юлиян Чапаев, Илко Трифонов, Джихат Кямил, Иван Петков и Цветомир Тодоров. След многото смени в тима на “Етър” през втората част тимът на ЦСКА-2 понатисна.
Много положения нямаше пред двете врати чак до 88-ата минута, когато при атака на етърци Цветомир Тодоров нацели напречната греда. Отскочилата топка обаче попадна у “червените”, които с бърза атака на Емил Петров и подаване към Георги Търтов стигнаха до изравнителен гол.
Следващата проверка на “Етър” е на 6 юли (сряда) в Трявна от 18:30 ч. срещу “Ботев” (Пловдив).