Три отличия за боксьорите на “Локомотив” от държавното първенство за юноши

Публикувано на чт, 16 февр. 2017
130 четения

Три бронзови медала спечелиха състезателите на Боксов клуб “Локомотив” (ГО) от държавния личен шампионат по бокс за юноши. 127 боксьора от 40 клуба взеха участие в първенството в Петрич. Треньорът Свилен Русинов разчиташе на 4 състезатели, а трима от тях се качиха на почетната стълбичка. В кат. до 66 кг Деян Китов победи на 1/4-финал А. Кадир от Хасково с 3:0, а в спор за място на финала загуби С. Стоянов от Добрич с 1:2 гласа и взе бронз. В кат. 52 кг Алекс Лазаров бе спрян на полуфинал от Св. Райков от Добрич и се нареди трети. В кат. до 70 кг Давид Добрев записа успех над Асен Тодоров от “Спартак” (Пл), но на полуфинала загуби от В. Лазаров (“Ботев”) и се окичи с бронз. В кат. 54 кг Георги Миновски отпадна от шампиона Стоян Ангушев.