Тимът на НВУ “В. Левски” надигра със 7:4 варненци

Публикувано на чт, 28 май 2015
120 четения

Категорична победа със 7:4 взе отборът на НВУ “Васил Левски” в мач от армейското първенство на страната. Великотърновци надделяха над съперника от Военноморска база – Варна, на отлично подготвения терен в Самоводене. Гостите имаха в състава си доста офицери, докато домакините разчитаха на по-млади футболисти.
Мачът бе много интересен и премина през доста обрати. Началото бе за великотърновци, които набързо поведоха с 2:0. Николай Андреев откри в 13-ата минута, а малко след това Георги Колев удвои от дузпа, отсъдена за фаул срещу Илиян Илиев. Последва удар на Ивайло Тодоров до страничния стълб, а Илиян Илиев с глава прати топката в напречната греда.
Варненци обаче направиха пълен обрат и нанизаха 4 гола. Тодор Дерменджиев и Диян Колев с по две попадения обърнаха нещата до 2:4. През втората част тимът на НВУ “В. Левски” упражни силен натиск и на свой ред внесе обрат. Ивайло Тодоров намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле, а после Ивайло Тянчев с удар от малък ъгъл изравни – 4:4.
Мартин Йорданов покачи на 5:4 с удар от границата на наказателното поле, а петия гол вкара отново Ивайло Тянчев след добро извеждане. Димитър Димитров фиксира крайното 7:4 за военния тим на Велико Търново.