Тихомир Иванов стана балкански вицешампион на висок скок с личен рекорд за сезона

Публикувано на вт, 4 авг. 2015
215 четения

Държавният шампион на скок на височина Тихомир Иванов спечели сребърен медал по време на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени, провела се през уикенда в Питещи (Румъния). Състезателят на СК “Свилоза” (Свищов) отстъпи с една позиция, след като преди година беше шампион в същия сектор в румънския град. В събота Иванов записа личен рекорд за сезона от 224 см. Той преодоля височината от втори опит и това му коства златото. Това беше първият фаул за Тихомир в състезанието след успехи на 200 см, 210 см, 215 см и 220 см. Димитриос Ходрокукис (Гърция) се справи с 224 см от първи опит и стана шампион.
Преди това гръцкият атлет бе допуснал грешка на 215 см. Иванов и Ходрокукис отпаднаха на 228 см. Бронзът заслужи гъркът Константинос Баниотиос също с 224 см, преодолени от трети опит. Другият българин в надпреварата Ангел Карарадев се класира осми с 200 см. Топ атлетката на “Локомотив 2010” Моника Георгиева завърши на призовото пето място на 800 метра в конкуренцията на 14 състезателки от 11 нации. 63 стотни разделиха горнооряховчанката от място на почетната стълбичка. Моника спря хронометрите на 2:07.88 минути, което ѝ отреди трето място в първа серия, в която бяга и балканската шампионка Флорина Пиердевара. Румънката пробяга двете обиколки за 2:03.14 мин.  Албанката Луиза Гега е втора, представителката на домакините Михаела Роксана Нуну е трета. Горнооряховската атлетка бе включена и в щафетата на България на 4х400 метра, която зае шесто място. Моника бяга на втори пост, останалите от квартета бяха Надежда Рачева, Ива Димова и Катя Христова. Шампион стана отборът на Румъния. 385 атлети от 16-те държави членки на АБАФ стартираха на 74-ото издание на Балканските игри по лека атлетика. Румънският град прие елита на балканските представители на Царицата за втора поредна година. Рекорден награден фонд в размер на 40 000 евро, по 20 000 за двата пола осигуриха организаторите. Системата е по сравнителната таблица на ИААФ и 10-те най-добри мъжки и женски постижения ще си разделят наградите, като първите ще вземат по 4800 евро, а 10-тите – по 400. В класацията за разпределение на наградния фонд Тихомир Иванов разделя девето място с постижението си от 224 см и получи 333.33 евро.