Сребро и бронз спечелиха стрелците на “АП Спорт” от държавен турнир “ЦСКА 2016”

Публикувано на пн, 7 Ное. 2016
134 четения

Трима състезатели на великотърновския клуб по спортна стрелба “АП Спорт” взеха участие в държавен турнир с пневматично оръжие “ЦСКА 2016”, проведен в София. На стрелбищен комплекс “ЦСКА” Николай Колев спечели сребърен медал в дисциплината 60 изстрела пистолет при мъжете. В квалификацията Колев стреля 561 точки и влезе с трети резултат във финала. В него той записа най-много изстрели над 10 точки – общо 12 от 20 стрелби, и се класира на второ място с резултат 195,2 точки във финала. Победител стана представителят на домакините Самуил Донков със 196.7 точки. При жените на 40 изстрела с пистолет Росица Илова се класира на трета позиция с 354 точки. При юношите с пистолет Свилен Гергов е на пето място.