СК “Браун Тим” с шампионска титла по планинско бягане за мъже

Публикувано на пн, 1 юни 2015
183 четения

Златен медал от държавното първенство по планинско бягане при мъжете спечели СК “Браун Тим”. Първенството в Сапарева баня бе за мъже, жени, юноши и девойки старша възраст и се проведе на трасето около курорта Паничище в Рила планина. На основната дистанция при мъжете от 13.1 км (само изкачване) най-бърз бе Кирил Николов-Дизела (“Браун тим” – Велико Търново) с време 1:11:27 ч., който завърши на 59 секунди пред втория Стоян Тевекелев (“Локомотов” – Дряново). Серьожа Кючуков “Атлетик 91” (Велико Търново) се подреди петнадесети, след него финишира Петър Попункьов от “Браун Тим”. Шабан Мустафа (“Сунгурларе”) и Милка Михайлова (“Дунав” – Русе) влязоха в историята на леката ни атлетика като първите държавни шампиони по планинско бягане на дълга дистанция (изкачване и спускане). По живописното 31.7-километрово трасе Мустафа спечели титлата с 2:41:02 ч., Калин Василев (“Атлетик 91”) се подреди на призовото пето място с 3:29:53 ч., съотборникът му Владимир Пановски е девети. При жените Михайлова завоюва златото с 3:13:55 ч. На къса дистанция – 7.3 км, студентката във ВТУ Маринела Нинева е втора с 49.34 минути, Румяна Пановска (“Атлетик 91”) се нареди девета.