“Локо” (ГО) трети, завърши сезона с победа 4:2 над “Ботев” (Гълъбово)

Публикувано на пн, 1 юни 2015
191 четения

Горнооряховци се снимаха с купата за третото място пред своята агитка.

“Локомотив” (ГО) завърши на трето място сезона при завръщането си в “Б” група. На практика нещата бяха решени още преди седмица и днес “Пирин” би безпроблемно с 4:0 “Бургас”, като си подсигури влизането в елита.
“Железничарите” надиграха с 4:2 “Ботев” (Гълъбово) в мач, който изиграха без напрежение пред около 600 зрители. Двубоят бе интересен и лишен от всякаква интрига, като двата отбора предложиха бърз и нападателен футбол.
Домакините започнаха атакуващо и в 10-ата минута Юлиан Ненов можеше да открие, като прехвърли излезлия пред наказателното си поле вратар, но топката мина до гредата. Последваха удари над вратата на Смирнов и Ненов, преди да дойде 20-ата минута. Атанас Фиданин направи хубав пробив отляво, надмина двама защитници и пусна топката пред вратата, където Ненов я засече за 1:0. До почивката гостите изнесоха играта напред и също имаха възможности. Исус Ангелов в 36-ата минута прехвърли вратаря Митев, но той в последния момент успя да извади в корнер. В самия край на полувремето и двата тима пропуснаха по един гол. За гостите удар на Емил Иванов бе уловен от вратаря, а за домакините Янаки Смирнов бе изведен в чиста позиция след пас отдясно, но би до гредата.
“Ботев” (Гълъбово) изравни в 53-ата минута, когато Иван Иванов бе намерен отляво и мушна топката в ъгъла – 1:1. Само след 8 минути обаче влезлият на почивката Антоний Балъков проби отдясно и сложи топката на главата на Смирнов, който я забоде в мрежата за 2:1. Гостите също атакуваха често и в 69-ата минута опасен удар на Георги Кирилов бе спасен от Митев.
Мачът отиваше към минимална победа, когато в последните десет минути паднаха нови три гола. Иво Михайлов се пребори за топката в пеналта и с прехвърлящ удар покачи на 3:1. Украшението на мача обаче бе в 84-ата минута, когато току-що влезлият Радослав Байчев, син на шампиона с “Етър” Миро Байчев, вкара наистина уникален гол – първи за него в “Б” група. Байчев шутира от левия фланг извън пеналта, топката нацели напречната греда, оттам отиде в десния стълб, мина през цялата голлиния и се заби в мрежата зад лявата греда – 4:1. Минута по-късно Милен Желев върна втори гол за гостите, оформяйки крайното 4:2.
След последния сигнал локомотивци направиха пред своята агитка “влакчето на победата”, а после Дилян Асенов от БФС им връчи купа за третото място. Тя бе поета от капитана Радослав Рашков, след което футболистите се снимаха с отличието пред своята публика.
“Локо” (ГО): Митев, Пенев, Мицаков, Димитров, Михайлов, Фиданин, Л. Генчев (81 Байчев), Карапетров (46 Балъков), Ненов (55 Н. Иванов), Смирнов, Трифонов.
“Още преди мача го казах – чудо трябва да стане… Чудото не стана. Изиграхме последния мач без напрежение, победата ни бе логична. Поздравявам “Монтана” и “Пирин” (Благоевград) със спечелените визи за “А” група”, заяви след мача старши треньорът Сашо Ангелов.