Силно представяне на състезателите на “Калоян-92” в квалификационен турнир по конкурипик

Публикувано на чт, 18 авг. 2016
141 четения

Състезателите на клуба по конен спорт “Калоян 92” записаха призови класирания в квалификационен турнир по конкурипик (б.р. прескачане на препятствия). 65 коня от цялата страна участваха в състезанието, проведено в спортната база в Арбанаси.
Йоанна Тодорова с Белмондо е първа при децата в клас “Пони”. Също при децата в категорията “Х-паркури” първите две места заеха Любомир Янков и Елена Николова, съответно със Силви Марина и Катрин. Двамата повториха успеха си при четиригодишните коне, където Янков победи с Каризма, следван от Николова с Айс гърл. При юношите, състезаващи се с шестгодишни коне, Силвена Тодорова с Клада и Анна Ангелова с Айс гърл са първа и втора. В същата възраст, но със 7-годишни коне, челната тройка окупираха Николета Павлова с Каризма, Ирина Николова с Арго и Силвена Тодорова с Визьорка. Победителите бяха наградени от Тошо Кръстев, кмет на Арбанаси и спортния експерт в Община В. Търново Йордан Дурчев. Михаил Костов, председател и треньор на “Калоян-92”, информира, че Ирина Николова и Арго са включени в националния отбор на страната.