Силно представяне на Анита Кръстева на големия международен маратон в Подгорица

Публикувано на пт, 4 Ное. 2016
339 четения

Великотърновската лекоатлетка Анита Кръстева се представи много силно в 23-ото издание на големия международен маратон в Подгорица, Черна гора. Възпитаничката на треньора Свилен Митрофанов се класира на призовото шесто място с резултат 3:08.56 часа в генералното класиране и е първа във възрастова група жени 35-39 г.
В крайното класиране Кръстева бе изпреварена от четири кенийки и една унгарка. Победителката от Кения Гладис Бивот спря хронометрите на 2:42.18 ч. “Невероятна Анита Кръстева. Тя реализира втори маратон в рамките на 20 дена. След второто място на Държавното първенство по маратон в София, където спря хронометрите на 3:00 ч., в неделя Анита направи почти невъзможното дори и за мъже стартирайки в Подгорица. По време на маратона задуха силен вятър, който създаваше големи трудности, особено за по- леките състезателки и беше невъзможно да се постигнат силни резултати. Целта беше тя да бяга под 3 ч., като до 21 км Анита се движеше със заложеното темпо, но след това, както и в София, не се намери подходяща група, с която да осъществи този резултат. Представянето и в двата маратона е впечатляващо. Само хора с много силна психика и физика могат да преодолеят подобно предизвикателство, за което ѝ благодаря”, коментира треньорът Свилен Митрофанов. Междувременно студентката във ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” Маринела Нинева зае пето място на Балканското първенство по полумаратон, проведено в Подгорица. Шампионка стана Оливера Йевтич (Сърбия). Утре Нинева ще участват и на балканския шампионат по кроскънтри в Чуприя, Сърбия.