Радослав Димитров спечели “Мемориал Александър Хаджипетров”

Публикувано на чт, 2 апр. 2015
278 четения

99 шахматисти от България и Русия взеха участие в седмото издание на открития шахматен турнир “Мемориал Александър Петров” в Бургас. Надпреварата, организирана от ШК “Бургас 64”, се проведе в 7 кръга, с контрола 50 минути + 10 секунди.
Радослав Димитров по безапелационен начин спечели купата с актив от 6.5 точки. Международният майстор от В. Търново постигна 6 поредни победи, а в последния кръг направи тактическо реми с мм Димитър Мархолев.
Състезателят на ШК “Булмекс” надигра последователно Иван Кочиев, Сергей Новиков, Тодор Бонев, мм Валентин Панбукчиян, Николай Ставрев и фм Вячеслав Тиличеев от Русия. Шест шахматисти завършиха с 5.5 точки и заеха местата от второ до седмо.
“Радослав спечели купа, плакет и парична премия и доказа за пореден път, че е заслужено в националния отбор на България за мъже”, заяви бащата на шахматиста инж. Даниел Димитров.