Радослав Димитров спечели силен международен фестивал по шахмат

Публикувано на ср, 6 юли 2016
218 четения

Международният майстор Радослав Димитров стана победител в десетия международен шахматен фестивал “Варна Опън 2016”, проведен в курорта “Св. Константин и Елена”. Великотърновецът участва в А турнир, където се състезаваха 8 шахматисти, от тях 2 гросмайстори, петима международни майстори и един фиде майстор. Надпреварата протече в 7 кръга по Бергер система. ММ Радослав Димитров беше поставен под №3 с личен Ело коефициент 2500. С 5,5 точки (4 победи и 3 ремита) той завоюва първото място. Димитров спечели партията си срещу двамата украински гросмайстори Виталий Бернадски с Ело 2521 и Фриман Назар с Ело 2519, които заеха второ и трето място в крайното класиране. Великотърновският шахматист победи също мм Валентин Памбукчан и фм Диан Димов и направи реми с международните майстори Артьом Смирнов (Русия), Йордан Иванов и със Сашо Николов в последния кръг.