Радослав Димитров с изключително представяне на “Корсика мастерс”

Публикувано на чт, 2 Ное. 2017
221 четения

Изключителен успех постигна международният майстор по шах Радослав Димитров на турнира “Корсика мастерс”. В тазгодишното издание на турнира участваха над 300 състезатели от цял свят, от които 17 гросмайстори и над 20 международни майстори от шахматния елит. В турнира по класически шахмат Радо финишира на второ място с 6,5 т. от 9 кръга. В крайното класиране той изпревари 25 шахматисти с по-висок от него Ело коефицент. Участникът в претендентския мач за световната титла гросмайстор Гата Камски с Ело 2676 финишира на четвърто място с 6 т. Радослав Димитров, който е участвал на 2 шахматни олимпиади с националния отбор на България, покри норма за гросмайсторска титла с набрания актив 6,5 т. от 9 партии.
Великотърновският международен майстор записа победи над гм Александър Зубов (Русия) с Ело 2623, гм Ринат Жумабаев (Казахстан) с Ело 2603, гм Намиг Гюлиев (Азербайджан) с Ело 2565, мм Ху И (Китай) с Ело 2439 и Цветомир Ангелов. Направи реми с гм Михаил Антипов (Русия) с Ело 2582, с гм Пураник Абхиману (Индия) и с мм Ли Ди (Китай) с Ело 2459. Единствената загуба на Радослав е от победителя в турнира гм Владимир Онисчук (Русия) с Ело 2623. Димитров участва и в провелия се блицтурнир, където се класира на 5-то място със 7 т. До предпоследния кръг той беше втори, но загубата в последния кръг от гм Юлес Мосард (Франция) го лиши от първото място. Във финала по ускорен шах, поради натрупаната умора и двойните кръгове Радослав отпадна след първия кръг.