Пламена Владимирова е трета на 100 метра

Публикувано на чт, 5 окт. 2017
281 четения

Над 300 атлети от над 30 клуба от цялата страна дадоха начало на есенната част на атлетическа лига GOKIDS. На Националния стадион “Васил Левски” се състезаваха над 350 малчугани в четвъртия турнир от веригата, организиран от клуба на рекордьорката ни в скока на дължина в зала Магдалена Христова – “Приорити Спорт”. Веригата състезания GOKIDS е за деца от 4 до 15 год. и е от шест кръга – 3 през пролетта и 3 през есента. Децата премериха сили в седем възрастови групи. Треньорът Свилен Митрофанов заведе трима свои възпитаници в столицата. Пламена Владимирова се нареди сред призьорите при девойки младша възраст. Състезателката на “Браун Тим” завърши на трето място в спринта на 100 метра с време 13,12 сек. Победителка стана Андреа Савова “Спортико” с 12,93 сек., Глория Радулова “Атлет” с 13,10 сек. е втора. Братята Матей и Николай Димови също се представиха силно. В група момчета, родени 2009 г. и по-малки, Матей записа 10,39 сек. на 60 м бягане и 130 см на скок дължина от място. При момчета, родени 2005 г., Николай пробяга 60 м за 9,11 сек. Сред гостите на турнира беше най-бързата българка Ивет Лалова, олимпийската шампионка на троен скок от Сидни 2000 – Тереза Маринова, европейският шампион на скок дължина Ивайло Младенов, многократната шампионката и медалистка от големи първенства в скока на дължина и троен скок Ива Пранджева и една от най-добрите ни атлетки на спринт и скок дължина Магдалена Христова, която е създател на веригата. Останалите 2 състезания от веригата са на 11 ноември и 12 декември.