“Баш Мечките” прегазиха “Перестройка” в дербито на Баскетболната лига

Публикувано на чт, 5 окт. 2017
221 четения

С летящ старт на “Баш Мечките” стартира първият кръг на BGO Software Баскетболна лига – Дивизия Център. В баскеболната зала на спортен комплекс “Ивайло” “Баш Мечките” спечелиха градското дерби с “Перестройка” с 90:56. Отборът на “Перестройка” не можеше да разчита на Данаил Киров, а центърът Фуруа Брендакс получи контузия и остана на площадката само 10 мин., което допълнително отслаби състава. Символичните домакини тръгнаха ударно и поведоха с 5:0. В третата минута водеха с 10:2, а в 8-та с 16:9. Силите на “Перестройка” стигнаха само до равенство в 12-ата минута за 16:16. Излизането на Брендакс на практика предреши изхода на мача. На полувремето “Баш Мечките” имаха десет точки аванс (37:27), а след почивката продължиха методично да увеличават преднината си, за да стигнат до впечатляваща разлика от 34 точки в края на мача. Фантастичен мач за победителите изигра Георги Павлов, който завърши с дабъл-дабъл 19 точки, 17 борби и 6 асистенции. Центърът Митко Митков също бе много ефективен и има в актива си 17 борби, 14 точки и 1 асистенция. Найден Найденов добави 18 точки, грабна 11 борби и направи 3 асистенции. Най-резултатен от тима на победителите бе Стилиян Димитров с 20 точки. От “Перестройка” на ниво бе играта на Мартин Цонев, който вкара 29 т. и бе най-резултатният състезател на паркета. Междувременно баскетболните клубoве “Етър-49”, “Болярки” и BGO Software Българска баскетболна лигa – Център, и съдийската баскетболна колегия – гр. Велико Търново, подеха благотворителна инициатива в помощ на талантливия 12-годишен баскетболист Стилиян Колев. Трогнати от съдбата на младия баскетболист от гр. Сливен, който страда от рядко онкологично заболяване и се нуждае от средства за лечение, баскетболисти, треньори, съдии и родители заработиха заедно за събиране на парични средства. Кутия бе поставена на първата серия от аматьорските мачове на дивизия “Център”. За неделя, 8 октомври, от 11 часа е предвиден благотворителен атрактивен баскетболен мач “Родители срещу Деца”, вход – символичните 5 лева. Събраните парични средства ще бъдат преведени по дарителската сметка на Стилко. В събота Горна Оряховица ще бъде домакин на срещите от втория кръг в баскетболна лига. От 11 ч. играят “Перестройка” и “Академик”, от 13 ч. “Локомотив” посреща “Фристайлърс” (Исперих), от 15 ч. “Баш Мечките” се изправят срещу “Чавдар” (Троян).