Пламен Исаев и Симеон Иванов трети в кръг от Балканската купа по офроуд трофи

Публикувано на чт, 20 юли 2017
326 четения

42 пилоти участваха в третия кръг от Балканската купа по офроуд трофи, проведен в района на Зверино. Тридневното състезание, протекло по трасе с дължина над 130 километра, бе изключително изпитание за колите и хората. Най-многолюден бе клас стандартен, в който се включиха 24 автомобила, сред които три от Велико Търново. Стартираха трите машини от великотърновския клуб “Боляри 4х4”. На трето място се подреди екипажът Пламен Исаев / Симеон Иванов със “Сузуки Витара”, който кара и за другия клуб от старата столица – АСК “Търново мотор спорт”, преодолели разстоянието за 8,01 часа. Диян Данаилов с копилот Николай Евтимов финишираха на единайсто място, веднага след тях са Христо Улайбаев и Йордан Ненцов. Сузукито на Данаилов и нисанът на Улайбаев имаха технически проблеми през първия и втория ден, които повлияха на крайното им подреждане. Победители в стандартния клас, в който се състезават серийни машини с минимални подобрения, станаха Валентин Пенев и Ангел Костадинов от Кърджали с “Нисан Патрол” с време 7,30 часа. В клас модифициран, в който участваха серийни автомобили с променени двигатели или окачване, победители станаха Калин Митров и Владимир Велков от клуб “Своге 4х4” с Джип Чероки. В клас Прототип – автомобили с тръбна конструкция или без серийно производство, на първо място е гръцкият екипаж Ролис Цекмезоглу и Киргиакос Пампорис.