Пета поредна победа на “виолетовите”

Публикувано на пн, 11 Ное. 2013
437 четения

Димитър Байдаков вкара два и изработи третия гол. сн. Д. ЙОРДАНОВ

“Етър” взе петата си поредна победа, която му запази позицията сред челните отбори в таблицата. Великотърновци удариха с 3:1 като гости на негостоприемния терен в Белене местния “Гигант”, като решиха мача с два бързи гола още в началото. Други два техни гола пък бяха отменени заради вдигнати засади. Мястото на наказания капитан Росен Ванков в центъра на отбраната бе заето от Тодор Чирпанов, а отсъстваше поради наказание и Светослав Караиванов. Солидна агитка от над 50 човека подкрепяше етърци.
Още в 12-ата минута “виолетовите” откриха резултата. Байдаков проби отляво и центрира, а десният бек на домакините спря топката с ръка в пеналта. Реферът отсъди дузпа, която Илко Трифонов вкара за 0:1.
Не бяха минали и седем минути, когато “Етър” за втори път наказа домакините. Младият Георги Колев открадна топката в полето на домакините и намери Ивайло Тодоров, който пък подаде към Димитър Байдаков и той отново бе точен – 0:2! Играта продължи с атаки към двете врати, но без опасни удари в очертанията. По един жълт картон си заработиха Байдаков и Боби Борисов – бившият треньор на “Академик”, който сега играе в Белене.
Малко преди почивката и двата тима имаха по една възможност – в 42-ата минута Боби Борисов центрира отдясно от корнер и Джантов с глава смъкна топката, но не се намери кой да я насочи към вратата. Още в ответната атака пък Николаев изведе Байдаков, който напредна на скорост, но после отправи лек диагонален удар към вратата.
Димитър Байдаков отбеляза втория си гол в 52-ата минута, когато получи пас от Мариян Иванов, напредна и бе съборен от вратаря Николов пред вратата. Последва дузпа и жълт картон за вратаря, а Байдаков лично реализира наказателния удар – 0:3. В 72-ата минута за втори път попадение на етърци бе отменено поради засада, като Н. Иванов вкара топката след пас на Николаев.
Домакините намалиха на 1:3 в 77-ата мин., като Младенов довкара рикоширала след удар на Върбанов топка. Малко след това самият Върбанов бе изведен сам срещу В. Димитров, който отлично спаси удара му, а до края нови голове не паднаха, като се запомни един хубав удар на Ивайло Тодоров до гредата. “Гигант” завърши мача и в намален състав, след като в 80-ата мин. бе изгонен Ченков, а победата на “Етър” бе напълно заслужена.
“Етър”: В. Димитров, М. Николов, Чирпанов, М. Иванов, Петров, Трифонов, Николаев (85 Тисовски), Бл. Ангелов (75 Додуров), Колев (59 Н. Иванов), Байдаков, Ив. Тодоров.