Отличия за каратеките на клуб “Катана”

Публикувано на пт, 4 Ное. 2022
207 четения

Състезателите на великотърновския клуб “Катана” Пресиян Маринов и Георги Тодоров постигнаха нов голям успех. След златото и среброто от силния Международен турнир по киокушин карате “Букурещ чалъндж къп”, възпитаниците на сенсей Самир Мутишев станаха шампиони на България по кикбокс в стил К-1. Титлите са първи за Велико Търново в кикбокса, което прави успеха на момчетата уникален. Шампионатът на страната се проведе в Пловдив, като домакин бе клуб “Бултрас файт клуб”, Пресиян Маринов триумфира при юношите младша възраст в категория до 71 килограма. В същата възрастова група Георги Тодоров завоюва златото до 81 кг, като на финала пречупи състезател на домакините, подкрепян от солидна агитка.
16-годишната Елиза Османова участва при по-големите девойки старша възраст в категория до 56 килограма, където стигна до финал, но го загуби и остана със сребърно отличие.