Осем медала за свищовските каратеки от международен турнир “Купа Плевен”

Публикувано на пн, 2 окт. 2017
95 четения

181 момчета и 80 момичета от 26 клуба от България и Румъния участваха в Международен турнир по карате “Купа Плевен”. Годжу карате клуб “Алеко” бе представен от 11 състезатели, които спечелиха един златен, четири сребърни и три бронзови медала. Мая Александрова завоюва златен и сребърен медал при момичета до 14 г. и е най-добре представилата се състезателка от областта. В дисциплината “кумите” в кат. -45 кг Александрова постигна четири победи, като в спора за златото надигра съотборничката си Кристина Цветанова, която е със сребърен медал. На “ката” Мая надигра Йоана Кулева от “Самурай” и Симона Босилкова от “Белене”, а на финала отстъпи пред Василиса Романова от “Никон”. Ева Миланова стигна до финал на кумите в кат. +45 кг при 14-годишните момичета. Свищовската каратека на финала загуби от румънката Теодора Танасе от “Глубул Контакт”.
Михаил Димов се пребори за сребърен медал при момчета до 10 кг в дисциплината кумите. Димов взе три победи, а в мача за златото отстъпи пред Николай Цанев от “Никон”. Свищовските каратисти завоюваха три бронзови медала на кумите при момчетата. При 12-годишните в кат. +40 кг Теодор Ангелов надви в малкия финал Минчо Иванов от “Аякс”. Двама състезатели на “Алеко” се изправиха един срещу друг в срещата за бронза до 10 г. в кат.+35 кг. – Алекс Заранков надви Тодор Плугчиев и стъпи на почетната стълбичка. В същата категория Антоан Александров загуби от Николай Минковски, който обаче по-късно стигна до финал, който спечели, и по този начин изтегли свищовския състезател до репешаж. В първата си среща Антоан срази Иван Малкодански (ЦПКК), а за бронза се наложи над Дамиан Янев от “Калиакра”. В дисциплината ката Антоан остана девети. В генералното класиране по медали на първо място са домакините от “Петромакс”, свищовските каратеки са на 12-о място.