ОФК “Павликени” разби със 7:2 “Янтра” (ПТ)

Публикувано на вт, 25 ян. 2022
201 четения

Категорична победа със 7:2 записа ОФК “Павликени” над “Янтра” (Полски Тръмбеш) в първата контрола на двата тима от зимната подготовка. Мачът се игра на неутрален терен на изкуственото покритие в Царева ливада, като двата тима бяха водени от братята Мартин и Петър Кръстеви.
В състава на тръмбешчани обаче липсваха основни фигури като Красен Славчев, Любо Генчев и Калоян Илиев, като пролича и фактът, че тимът на Петър Кръстев започна по-късно подготовка. Получилите шанс за изява младоци обаче не се възползваха от него и се стигна до тежката загуба.
Завърналият се в родния си клуб Димо Атанасов откри резултата още в началото, а малко по-късно Мартин Ширтев покачи на 2:0. От пряк свободен удар Стефан Гинчев опъна мрежата зад Радослав Рашков за 3:0. За тръмбешчани Тони Маречков върна едно попадение в 32-та минута, но до почивката опитният Красен Трифонов добави още едно попадение за “Павликени”, покачвайки на 4:1.
Веднага след подновяването на играта през втората част отново Тони Маречков намали на 4:2, но до края на срещата “Янтра” (Полски Тръмбеш) инкасира още три гола. Йордан Йорданов бе точен за 5:2 в 51-та минута, а още в следващата атака Красен Трифонов бе съборен в наказателното поле и реферът Михаел Павлов отсъди дузпа. От бялата точка Стефан Гинчев вкара шестото попадение за тима на Мартин Кръстев. Крайното 7:2 оформи Тихомир Маринов в 83-та минута. Утре двата отбора ще се срещнат отново, а в събота “Павликени” играе срещу дублиращия отбор на “Етър”, докато тръмбешчани срещат “Академик” (Свищов).