ОФК “Локомотив” (Мездра) удари “Етър II” с 4:0 и оглави класирането

Публикувано на вт, 11 апр. 2023
107 четения

ОФК “Локомотив” (Мездра) се изкачи на първото място в класирането след 4:0 у дома срещу “Етър II”. Мачът започна отлично за “железничарите”, които изпълниха корнер, Васил Калоянов насочи топката с глава, но съперник във виолетово я докосна с ръка и реферът Владимир Кирилов от Плевен отсъди дузпа 180 секунди след началото. Калоянов беше точен от бялата точка за 1:0. Стефан Стефанов центрира в 8-та минута и Лионел Матадос удвои.
В средата на полувремето, след пас на Деян Иванов, Калоянов пропусна да се разпише за втори път. Иван Аспарухов обаче стреля неспасяемо от границата на наказателното поле в 29-ата минута и резултатът стана класически. След почивката бяха извършени доста смени и темпото спадна.
В 65-ата минута влезлият като резерва Михаил Иванов надбяга съперниците, преодоля великотърновския вратар, но си поведе силно топката и се размина с гола. Мездренският страж Ивайло Василев пък спаси удари на Атанас Атанасов, Денис Мартинов и Димитър Колев. Секунди преди края Стефанов центрира и влезлият като резерва Кристиян Йотов вкара за окончателното 4:0.
Преди срещата треньорският щаб и футболистите на домакините се снимаха с фланелката с № 18, с която играе Ивайло Бояджиев. Жест на подкрепа към тежко контузения им съотборник по време на мача срещу “Локомотив” (Горна Оряховица). Тогава Бояджиев скъса менискус и кръстни връзки на десния крак.
“Локомотив” (Мездра) е начело в класирането с 55 точки, а младите етърци са предпоследни с 15 пункта и мач по-малко.
“Етър II”: Пресиян Петков, Александър Краев, Александър Гугучков, Денис Мартинов, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Кристиян Кънчев, Никола Чукаров, Север Алиев, Траян Димитров.