Николай Димитров със злато от юбилейна купа “Сивен” по ориентиране

Публикувано на вт, 30 авг. 2016
247 четения

С тридневни състезания по ориентиране бяха отбелязани 25 години от купи “Сивен” и “Шуменска крепост”. Стартовете на средна дистанция и щафета се проведоха в местността “Стария град” в Шумен. Председателят на “Браун Тим” Николай Димитров спечели златен медал в елита при мъжете, които се състезаваха на 5.2 км за купа “Сивен”. Общо 268 ориентировачи премериха сили в отделните възрастови групи. Андрей Абаджиев е четвърти при Мъже-21, Иван Димитров се подреди осми. При жените в елита Валерия Станева е четвърта, съотборничките ѝ в “Браун Тим” Стефания Димитрова и Камелия Георгиева са шеста и седма. Състезатели на “Браун Тим” окупираха челната тройка в група Мъже-35. Победител стана Калин Пенчев, следван от Бойко Рачев, Марин Марков е трети. Петя Димитрова завоюва злато в група Жени-55, Васил Мутафчиев е втори в група Мъже-65. Димитър Димитров е десети при Мъже-45. СКО “Трапезица 1954” бе представен от семейство Атанасови. Александър стана победител при Мъже-45, Елица е трета при девойки до 18 г., Марияна е четвърта при жени-35. В надпреварата при смесените щафети за купа “Сивен Шуменска крепост” “Браун Тим” в състав Бойко Рачев, Калин Пенчев и Стефания Димитрова стана победител при ветераните в конкуренцията на 16 отбора. В тежка (елитна) категория втората щафета на “Браун Тим” в състав Иван Димитров, Валерия Димитрова и Павел Георгиев са четвърти. Съотборниците им Андрей Абаджиев, Камелия Георгиева и Николай Димитров са осми от 15 щафети.
В средна категория, щафетата на “Трапезица 1954”, представена от Елица, Марияна и Александър Атанасови е на пето място от 23 тима.