Николай Димитров и Стефания Димитрова са победители в елитните групи за Купа “Троян”

Публикувано на пн, 25 сеп. 2017
459 четения

226 ориентировачи от 27 клуба от цялата страна взеха участие в състезанието по ориентиране за купа “Троян” на средна дистанция. Надпреварата е в чест на 149 години от обявяването на Троян за град и съвпадна с “Български фестивал на сливата”, който по традиция се провежда в Троянския регион. Най-добрите състезатели на “Браун Тим” спечелиха първите места в елитните групи в двата пола. Председателят на клуба Николай Димитров бе най-бърз при мъжете, които се състезаваха на 5,7 км, изпреварвайки с близо 3 мин. Ивайло Иванов от “Бегун” (Варна). Това е втори успех за Николай Димитров през последните 3 седмици, след спечеления златен медал на международна купа “Три-екстрийм Пловдив” в олимпийската дистанция, която включваше 1500 м плуване – 40 км колоездене – 10 км бягане. В елитната женска група победителка стана Стефания Беломъжева-Димитрова, която преодоля трасето с дължина 4,4 км за 59:57 мин. При най-малките момчета до 10 г. победител стана Денислав Кьорчев от “Браун Тим”, съотборникът му Венцислав Трифонов е първи на отворен дълъг маршрут. При момчетата до 12 години Никола Момъков е втори, Диян Савов е трети, а наследникът на Николай и Стефания Димитрови – Димитър, е девети. Малко недостигна за медал на Теодора Табакова до 18 г., Гергана Терзиева до 16 г. и Тони Тончева до 12 г., които заеха четвърто място в своите групи. Димитър Димитров е шести при Мъже-55. От СКО “Трапезица 1954”, бронзови медали завоюваха Марияна Атанасова в група Жени-35 и Александър Атанасов при Мъже-45. Апостол Атанасов е четвърти в елита при мъжете, Елица Атанасова е шеста при жените, а Йоана Атанасова е осма при 12-годишните момичета. Със спечелените четири златни, един сребърен и един бронзов медал и куп призови класирания “Браун Тим” е на второ място в комплексното класиране с 83 т., “Трапезица 1954” е на дванадесето. Носител на купа “Троян” стана “Валди” (София). Вчера се проведе 49-и маратон по ориентиране “Хемус”, в който се включиха състезатели и от двата търновски клуба.