Несрин Сюлейманова стана шампион на България

Публикувано на ср, 19 февр. 2020
1006 четения

За втора поредна година ученичката от Спортното училище Несрин Сюлейманова доказа, че е най-добра в страната.

Несрин Сюлейманова стана шампион на България на държавното лично първенство, провело се в Горна Оряховица. 71 бяха участничките при момичетата.
Състезанието се проведе в спорната зала “Никола Петров”, а титлата е втора за състезателката на “Етър Виктори 2011” след миналогодишната. В актива си Сюлейманова има и две бронзови отличия от национални шампионати.
В категорията на възпитаничката на треньора Николай Викторов се пуснаха 10 момичета. Ученичката в Спортното училище “Георги Живков” записа четири победи по пътя към финалната схватка. В директния сблъсък за златото Несрин победи Ягмун Шен от клуб “Лютви Мехмедов” (Разград). Срещата бе много оспорвана, като великотърновката се наложи със 7:6 технически точки.
Нейната съотборничка Симона Христова се класира на пето място в категория до 46 килограма, в която сребърния медал взе Цветелина Дренчева от “Дан Колов” (Елена).
Софийският “Левски” завоюва най-много титли при момичетата – 3. “Ботев” (Враца) е с два златни медала. Както вчера писахме, за “Локомотив” (ГО) пък шампионка стана Цветелина Цонева.