Младите етърци играха добре, но отстъпиха в Пловдив на “Локо”

Публикувано на ср, 20 окт. 2021
66 четения

Двете елитни юношески гарнитури на “Етър” показаха добра игра при гостуванията си на “Локомотив” (Пловдив), но се завърнаха със загуби.
Юношите младша възраст, набор 2005-2006 година, отстъпиха с минималното 1:0. Мачът беше напълно равностоен, като до почивката и двата отбора пропуснаха по едно чисто положение. Още в 5-ата минута домакините направиха пропуск от добра позиция, а в самия край на полувремето същото направи и “Етър”. Денис Мартинов в 45-ата минута излезе сам срещу вратаря, но не успя.
Това се оказаха и двете най-чисти възможности за целия мач. Равностойно бе и второто полувреме, но без опасности пред двете врати. Локомотивци обаче успяха да се разпишат в 76-ата минута след едно центриране от фаул, при което последва разбъркване и 1:0. Етърци имаха възможност да изравнят при една ситуация веднага след гола, която Димитър Колев не отигра по най-правилния начин.
“Етър” U17 заема 13-ото място с актив от 7 точки, но с мач по-малко. В следващия кръг в неделя от 15:00 ч. “виолетовите” посрещат намиращия се в средата на класирането “Черно море”.
“Етър”: Алексей Андреев, Денис Мартинов, Димитър Колев, Атанас Атанасов, Никола Димитров, Павел Иванов, Стефан Йорданов, Цветомир Недков, Алекс Георгиев, Преслав Симеонов, Деян Бонев.
Силно започнаха мача си и децата на “Етър” в елитната U15 група при гостуването си на пловдивското “Локо” в мача от деветия кръг при родените 2007-2008 година.
Първото полувреме бе много силно за етърци с четири чисти голови положения, които бяха пропуснати. В пореден мач без сериозно положение пред собствената си врата тимът в самия край на полувремето допусна гол след вратарска грешка. Второто полувреме започна отново с грешка и резултатът стана 2:0 за домакините. Великотърновци отново имаха възможности, но тонусът в играта спадна. Малко след това пак индивидуална грешка доведе до трети гол и мачът завърши 3:0
Етърци U15 са на 11-а позиция с 9 точки. В неделя от 13:00 ч. приемат “Черно море”, който е след тях в класирането.
“Етър”: Кристиян Димитров, Антони Ангелов, Веселин Ангелов, Константин Маринов, Кристиан Боянов, Кристиан Пашов, Лъчезар Игнатов, Никифор Гълъбов, Радослав Найденов, Теодор Райков, Тонислав Донков.