Михаил Ганев е първият спортист от областта с квота за олимпиадата в Рио де Жанейро 2016

Публикувано на пн, 14 сеп. 2015
311 четения

Михаил Ганев донесе трета олимпийска квота за България на световното първенство по борба, което се проведе в Лас Вегас. Почетният гражданин на Златарица се класира на пето място в категория до 86 кг на свободния стил и стана първият спортист от областта, който си осигури участие на олимпиадата в Бразилия догодина. Шампионът на планетата от 2010 година стартира с победа с 3:0 над Единсон Амбросио (Перу) в квалификациите. Националът поведе с 1:0, а след това добави още две точки в своя актив, като не остави никакви шансове на своя противник и продължи напред. На осминафинала Ганев надви с 13:9 Адилет Давлумбайев (Казахстан). Той първо поведе с 5:0, но след първата част изоставаше с едва 5:6. Със силно начало на втората част Ганев поведе с 13:6, а до края успя да задържи преднината си и да постигне втори успех. На четвъртфинала златарчанинът отстъпи на актуалния първенец на планетата Абдулрашид Садулаев (Русия) с 0:10. Шампионът на игрите в Баку продължи силното си представяне, докато Ганев бе видимо изморен и загуби. Садулаев стигна до финал и издърпа на репешаж Ганев. Възпитаникът на треньора Лако Лаков надви с 11:0 Уитумен Оргодол (Монголия) и се класира за малкия финал, с което си осигури виза за игрите в Рио Де Жанейро 2016. В малкия финал Мишо отстъпи срещу по-силния от него в този момент Мохамед Каримимачиани (Иран) с 12:0 в края на първата част.
“Първата задача пред всичките в отбора бе да спечелим квоти за Олимпиадата и се радвам, че успях да го сторя. Допуснах много грешки в срещата за бронзовия медал и съжалявам, че не се качих на почетната стълбичка, но се надявам догодина в Рио да се представя по-добре. Пожелавам си да бъда здрав и да нямам повече контузии и да успея да се подготвя възможно най-добре за Олимпиадата”, коментира Ганев.