Любо Генчев с гол и две асистенции, “Локо” (ГО) победи с 3:1 в контрола

Публикувано на пн, 6 апр. 2015
261 четения

С 3:1 спечели “Локомотив” (ГО) контролния си мач срещу “Ботев” (Гълъбово), организиран да запълни принудителната пауза. Силен мач направи Любомир Генчев, който изработи трите гола – вкара единия и подаде за другите два. В игра се завърна отсъстващият от началото на полусезона Денислав Мицаков, който се възстановяваше от контузия.
Домакините имаха надмощие и логично дръпнаха с 2:0 още до почивката. Още в 10-ата минута мощен удар на Янаки Смирнов мина над напречната греда. Три минути по-късно Мариян Иванов засече топката с глава, но стражът на “Ботев” бе на мястото си. Гостите имаха възможност да се разпишат в 20-ата минута, когато капитанът им Вълканов изпрати с мощен изстрел топката към вратата на “Локомотив”, но Рашков улови.
В 33-ата минута след центриране от корнер топката попадна у Любо Генчев, който намери Янаки Смирнов и той откри резултата – 1:0. Малко преди това опитният Мирослав Иванов – Деко получи червен картон и бе заменен от Иво Михайлов. Силният вятър попречи на действията и на двата отбора. Локомотивци атакуваха по-често и удар на Любо Генчев мина над напречната греда, а в 44-ата минута отново той проби отляво и последва прострелно центриране, а Антоний Балъков засече топката в мрежата на гостите за 2:0.
След почивката мачът бе по-равностоен и изпълнен с единоборства. В 62-ата минута Янаки Смирнов стреля опасно с глава след центриране на Красен Трифонов, но коженото кълбо облиза напречната греда. Домакинските атаки се увенчаха с успех в 72-ата минута. Любо Генчев след двете си асистенции вкара и гол след самостоятелен пробив.
Гостите от Гълъбово потърсиха поне почетен гол и в 75-ата минута играещият им президент – 41-годишният Стоян Ников, стреля силно отдалече, но в аут. Осем минути преди края отново той намери Мирослав Енчев, който с едно докосване оформи крайното 3:1.
“Локомотив” (ГО): Рашков, Фиданин, Мар. Иванов, Пенев, Мицаков, Балъков, Мир. Иванов, Л. Генчев, Карапетров, Смирнов, Яв. Генчев (Митев, Михайлов, Трифонов, Ненов, Байчев, Димитров, Н. Иванов).
Макар и без официален мач, “Локо” (ГО) отново излезе втори в класирането, като прибави в актива си три точки от служебната победа над отказалия се от участие “Раковски”.