Лора Петрова вкара гол за националния отбор

Публикувано на чт, 24 февр. 2022
197 четения

Бившият капитан на женския тим на “Етър” и настоящ нападател на “Специя” (Италия) Лора Петрова вкара гол за националния отбор на България. Тя го стори в мача срещу Литва на приятелския турнир в Алания, който нашите загубиха с 2:3. Тимът ни може да съжалява, че не стигна поне до равенство, след като пропиля няколко изгодни ситуации, особено преди почивката, и уцели общо три пъти гредите на съперниковата врата.
Първата част започна добре за “лъвиците”, които откриха резултата в 9-ата минута именно чрез Лора Петрова. Литва изравни чрез Заболотная в 18-ата минута и взе аванс четири минути по-късно чрез Вайтукайтите. Петрова и Дюпуи имаха изгодни ситуации да изравнят преди все пак Нина Георгиева да вкара втори гол малко преди почивката. През втората част Дюпуи пропиля най-доброто положение за България при изстрел от малкия пеналт, а Литва се добра до победата в края след нов гол на Вайтукайтите.
България: Роксана Шахънска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Йоана Станкова, Ева Дюпуи, Ивана Найденова, Лора Петрова, Яна Динева (75 18. Жасмина Атанасова), Нина Георгиева (46 Вероника Гоцева), Юлиана Александрова (65 Инна Димова), Полина Ръсина (70 Биляна Пенчева).
В последния си мач женският национален отбор показа стабилна игра, но в крайна сметка отстъпи на силния отбор на Украйна с 0:2. Лора Петрова отново бе титуляр.