Иван Сираков спечели “Обиколката на Витоша” на 12 км

Публикувано на ср, 15 май 2013
239 четения

Горнооряховецът Иван Сираков спечели убедително първото издание на екстремната надпревара “Salomon Vitosha Trail” на къса дистанция. Състезанието, което също се нарича и “Високата обиколка на Витоша”, се проведе в събота, като стартът и финалът бяха пред хижа “Алеко”. В по-късата дистанция – 12 км с денивелация 590 м, при жените победи Теодора Малчева от клуб “Александър Логистик” (София), пръв при мъжете е Иван Сираков. Горнооряховецът преодоля дистанцията на 1:33:29 ч., като изпревари с 12 минути втория в подреждането Атанас Кателиев от “Бегун” (Варна). Треньорът в “Браун Тим” Калин Пенчев е четвърти с резултат 1:48:18 ч. При юношите на 12 км победител стана Димитър Дамянов от “Браун Тим” с 1:36:20 ч., Апостол Атанасов от “Трапезица 1954” е трети. Кирил Николов спечели надпреварата при мъжете на дълга дистанция по трасето с дължина 26.7 км и денивелация 1280 м. На второ място се подреди Андрей Абаджиев от “Браун Тим”. При жените в същата дистанция победата е за Христина Козарева от “Узана” (Габрово). Участие в първото по рода си планинско състезание “Salomon Vitosha Trail” взеха 135 атлети от България и чужбина. Наградният фонд на състезанието бе 3000 лв.