Иван Сираков спечели бронзов медал от Европейското по радиоориентиране в Чехия

Публикувано на пт, 21 авг. 2015
136 четения

Три медала спечели България на Европейското първенство по радиоориентиране, провело се в Марианске Лазне, Чехия. Иван Сираков спечели бронзов медал в елитната група при мъжете. Той участва във фоксоринг дисциплината, която е много близко до скорелауфа в ориентирането. 221 състезатели, разпределени в 6 групи при мъжете и 5 при жените, премериха сили в дисциплината фоксоринг.
“Това се казва дебют! Успях да се справя с предизвикателствата и спечелих бронзов медал в елитната група. Бях се съсредоточил само върху фоксоринг дисциплината и съм щастлив, че нещата се получиха. Разликата със скорелауфа в ориентирането е, че тук точката не е поставена в центъра на кръгчето, а трябва да я “чуеш” с приемника си”, каза Иван Сираков.
Общо 29 мъже от 14 нации си оспорваха отличията при мъже-21. Европейски шампион стана Олександър Марчук от Украйна, чехът Якуб Ома е втори.  При девойките до 19 години европейска шампионка е Андрея Дяксова, Антоанета Дяксова е трета в елита при жените.