Иван Сираков и Валентин Шишков са шампиони на България по ориентиране на дълга дистанция

Публикувано на пн, 18 сеп. 2017
464 четения

Състезатели от региона спечелиха златните медали на държавното първенство по ориентиране на дълга дистанция, проведено в района на село Мийковци. 145 ориентировачи участваха в две възрастови групи в двата пола в най- тежката дисциплина в лятното ориентиране. Иван Сираков по безапелационен начин стана шампион в елита при мъжете, в конкуренцията на 50 участници. Горнооряховчанинът преодоля дистанцията от 11.9 км за 1:36.30 ч. Сираков изпревари с повече от 10 мин. съотборника си във “Вариант 5” Димитър Желязков, останал втори. През 2017 година Иван спечели всички златни медали в индивидуалната надпревара в лятното ориентиране, след като през месец май стана шампион на спринт и средна дистанция. От двата търновски клуба най-силно при мъжете се представи Апостол Атанасов от СКО “Трапезица 1954”, завършил на четвърто място. Андрей Абаджиев от “Браун Тим” е десети. Изключително оспорвано протече надпреварата при младежите до 20 години, които се състезаваха на 9,3 км. Валентин Шишков от “Трапезица 1954” надделя над най-сериозния си съперник през сезона Стефан Йорданов “Сини камъни” (Сливен) и завоюва златото. Великотърновецът стигна до титлата с аванс само от 28 секунди пред Йорданов. Това е втора титла за Валентин, който по-рано през годината стана шампион и на колоориентиране на дълга дистанция. Еленчанката Наталия Димитрова се пребори за бронзов медал при жените в елита. В същата група Кристина Василева от “Браун Тим” е шеста. При девойките до 20 години Елица Атанасова “Трапезица 1954” се класира на осмо място.