Иван Попов спечели бронзов медал от националния шампионат по кроскънтри

Публикувано на пт, 3 Ное. 2017
81 четения

Над 200 състезатели от 41 клуба взеха участие в националния шампионат по кроскънтри в Пирдоп. Иван Попов единствен от атлетите от областта стъпи на почетната стълбичка. Свищовлията, който м.г. спечели шампионската титла, сега се класира трети при мъжете. Попов пробяга 10 км за 32:58 мин. Рекордьорът на България на 3000 м стипълчейз Митко Ценов стана победител. Ориентировачът Иван Сираков от “Браун Тим” е пети с време 34 мин., Калин Василев от “Атлетик 91” е 13-и. 61-годишният Владимир Пановски от “Атлетик 91”, който бе най-възрастният участник в първенството, завърши двадесети.
Двама ориентировачи от В. Търново бягаха при младежи до 23 г. на 8 км. Апостол Атанасов е пети, Валентин Шишков – седми. При девойките до 23 г. Румяна Цанова от “Атлетик 91” е седма на 6 км. От горнооряховските клубове свои представители в първенството имаше “Локомотив 55”. Калина Калева е осма при девойки под 20 г. на 4 км. Хатче Исуфова е 14-а при девойки под 18 г., които се състезаваха на 3 км. Здравко Костадинов остана 17-и на 3 км при момчета под 16 г. Състезанието бе квалификация за балканския крос в Чанаккале, Турция, на 18 ноември.