Призови класирания за “Сикс Спортс” по мотокрос в Главиница

Публикувано на чт, 2 Ное. 2017
98 четения

С купи отличия от състезание по мотокрос в Главиница се завърнаха представителите на великотърновския клуб “Сикс Спортс”. Надпреварата за празника на града събра над 70 мотоциклетисти. Кипърският шампион Хрисантос Хараламбус, който кара за “Сикс Спортс”, спечели първата позиция и в двата манша в клас МХ1 450 куб. см за професионалисти. Светлин Даскалов се качи най-високо на стълбичката в клас МХ3 до 250 куб. см, като в първия манш успя да вземе HoleShot-a (б.р. да излезе първи от първия завой след старта), и да удържи челната позиция до края. Във втория манш, в същия клас, HoleShot-a спечели съотборникът на Светлин Стефан Петров със Сузуки РМЗ. Стефан поведе колоната за няколко обиколки, но после загуби първата позиция и финишира на пета. Светлин излезе четвърти от първия завой и завърши манша трети. Това му бе достатъчно, за да е първи в крайното класиране. Президентът на клуба и старши треньор Георги Недев и в двата маша взе HoleShot-a в своя клас МХ3 до 450 кубика, а в крайното класиране е втори.