Ирина Николова и Анна Ангелова станаха шампиони на България по всестранна езда

Публикувано на чт, 27 окт. 2016
429 четения

Осем медала спечелиха състезателите на великотърновския клуб “Калоян 92” от държавните първенства в най-атрактивната дисциплина в конния спорт – всестранна езда. Шампионатът се проведе в конната база в Арбанаси с участието на 48 коня, като включваше обездка, крос през пресечена местност и конкур ипик (прескачане на препятствия). В клас “Н”, в надпреварата с четиригодишни коне състезателите на “Калоян 92” окупираха челната тройка. Шампионка на страната стана Ирина Николова с Конан, пред съотборничките си Николета Павлова с Дарио де Луп и Преслава Згурева с Квебек. В клас “Една звезда” Анна Ангелова не остави шансове на конкурентите си мъже и с Айс Гърл се окичиха със злато. Бронзът взе Николета Павлова с Каризма.
Две точки не достигнаха на Анна Ангелова да дублира титлата си и при юношите до 18 години. Талантливата състезателка на “Калоян 92” и Айс Гърл останаха на второ място, след състезателна двойка от столицата. И тук третата позиция бе за Николета Павлова с Каризма. Президентът и треньор на великотърновския клуб Михаил Костов коментира, че състезателите му са заслужавали първото място и в тази възраст. При децата, които се състезаваха с понита, победи Йоанна Тодорова с Белмондо.