И двата отбора на “Етър” играха за бронзовите медали

Публикувано на чт, 15 юни 2017
112 четения

И двата отбора на “Етър”, родени 2005 и родени 2006 г., стигнаха до мачове за бронзовите медали в държавното първенство! Момчетата на треньора Стефан Николов, набор 2006, взеха крайно важна победа в третия си мач от своята група срещу “Арда” (Кърджали) с 1:0, което им донесе второто място в групата.
“Виолетовите” бяха стартирали със загуба 4:0 от “Левски”, а после завършиха наравно 0:0 с “Дунав” (Русе). Така победата срещу “Арда” бе задължителна. Мачът вървеше без голове почти до края, когато пет минути преди последния съдийски сигнал Павел Велимиров вкара така важното попадение – 1:0!
Това прати етърци в мача за 3-4 място и бронзовите медали на Футбол 7, където снощи срещнаха столичния “Витоша”. До финала за титлата стигнаха отборите на “Левски” и “Черно море”.
Още по-високо обаче можеха да отидат момчетата на “Етър”, родени 2005 година. Играчите на треньора Стефан Ангелов бяха само на точка от финала, но бяха ощетени и не можаха да се класират за мач за златните медали.
След победата на старта с 3:1 над “Национал” (София), “виолетовите” удариха с 4:2 варненския “Спартак” в отново много силен мач. Още в 3-ата минута Росен Върбишки откри резултата за етърци. Малко след това реферът свири дузпа за съперника за игра с ръка, но варненци пропуснаха да вкарат. В 12-ата минута обаче съдията свири втора дузпа за “Спартак”, от която тимът изравни. Варненци поведоха с 1:2, но “Етър” направи тотален обрат. Костадин Белалиев изравни за 2:2, а Захари Атанасов с чудесен далечен удар вкара трети гол. Десет минути преди края Димитър Колев оформи отличната победа на 4:2.
Така етърци оглавиха класирането с 6 точки и стигнаха до решаващ мач с другия фаворит “Ботев” (Пд), който също би “Спартак” с 2:0, направи 2:2 с “Национал” и имаше 4 точки. И равенство бе достатъчно на етърци да се класират за големия финал за шампионската титла.
Неотсъдена дузпа 5 минути преди края на мача не позволи на етърци заслужения успех. Мачът бе равностоен и с по-затворена игра, като положенията не бяха много. Първата част завърши без голове – 0:0, а в средата на второто полувреме “Ботев” вкара за 1:0. Пет минути преди края на мача при удар в наказателното поле защитник на “канарчетата” игра с ръка, но реферът не отсъди дузпата, очевидна дори според присъствалите на мача треньори на останалите участващи отбори. Така те също излязоха в мач за бронзовите медали срещу “Черноморец”.