Христиана Николаева и Елмира Камушева с бронз от световното по гимнастика

Публикувано на вт, 16 юни 2015
574 четения

Десет гимнастички от Велико Търново участваха на 16-то световно първенство по естетическа групова гимнастика, което се проведе на Фарьорските острови от 5 до 9 юни. Христиана Николаева и Елмира Камушева играха за националния отбор, който спечели бронзовите медали. Това са първите отличия за великотърновски гимнастички от такова голямо състезание, съобщи треньорката Савина Ганчева. Двете момичета се подготвяха половин година в София с първия тим на страната и заслужено стъпиха на почетната стълбичка. В същата възраст – девойки, България бе представена и от отбор на “Етър Елит”. Републиканските шампионките за 2014 г. играха много силно и уверено и заеха осмо място от участващи 21 отбора. Момичетата се наредиха след отборите на Русия, Естония, България и световните шампионки от Финландия. Гимнастичките от Велико Търново- Аксения Тодорова, Денислава Начева, Ванеса Иванова, Мария Ангелова, Ивена Коджейкова, Йоана Енчева, Ралица Николова и варненката Симона Иванова след много усилия и трудна подготовка, защитиха осмата позиция от миналогодишното световно първенство.
“Благодарение на родители, спонсори и на кмета инж. Даниел Панов нужните средства за тази далечна дестинация бяха събрани и участието ни стана възможно. Благодарим на всички, които помогнаха и повярваха в нас”, разказа още Савина Ганчева, която бе единствената треньорка на световното с десет гимнастички. Всички хореографи и треньорки в клуба са много горди с момичетата, добави председателят на клуба Антоанета Ганчева.