ХК “Локомотив” отпадна от евротурнирите

Публикувано на ср, 22 сеп. 2021
77 четения

“Локомотив” (Горна Оряховица) отпадна в първия кръг на турнира за Купата на Европейската хандбална федерация (EHF) за мъже, след като претърпя две загуби от румънския “Минаур” (Бая Маре). В първата среща в Румъния “железничарите” бяха загубили с 44:22
Реваншът, игран в зала “Орловец” в Габрово, донесе нова победа на силния румънски тим, този път с 21:33 (9:16).
Гостите от Бая Маре поеха рано контрола върху срещата, като с шест поредни гола поведоха с 2:7 в 11-ата минута, а почивката дойде при 9:16. Съперникът продължи да доминира и предреши срещата още в средата на второто полувреме, когато след четири безответни попадения дръпна с 11:23 за най-голямата разлика в двубоя.
Владислав Йоргов беше най-резултатен за българите със 7 гола, а Георги Стоянов се разписа 4 пъти. Йосиф Андрей Бузле вкара 6 попадения за успеха на Бая Маре.