Хандбалистите на “Локомотив” с първа победа в “А” РХГ

Публикувано на вт, 10 окт. 2017
201 четения

Първа победа в първенството на “А” РХГ при мъжете постигна отборът на “Локомотив”. В оспорван мач горнооряховските хандбалисти победиха тима на “Пирин” (Гоце Делчев) като гости с 29:26. Мачът от третия кръг на първенството се игра в залата на НСА в София. Още в началото неврокопчани заложиха на по-агресивна игра, която не стъписа младите железничари. Възпитаниците на треньора Йордан Димитров отговориха с бързи атаки и здрава защита. Домакините в желанието си да спечелят на всяка цена допуснаха много грешки, от които се възползваха локомотивци и в края на първото полувреме водеха с 12:13. През втората част на двубоя “Локо” диктуваше играта и до края не отстъпи инициативата. В последните 10 мин. горнооряховчани отбелязаха три безответни гола и успяха да задържат преднината до последния съдийски сигнал, прозвучал при резултат 26:29. Под бурните аплодисменти на публиката победителите направиха влакчето на победата. “Победата дойде след изключително отборна игра и невероятен спортен дух. Въпреки кадровите проблеми момчетата успяха да се мобилизират и да дадат всичко от себе си за крайния резултат. Благодаря им!”, коментира старши треньорът Йордан Димитров.
Локомотив: Г. Маринов, Й. Михнев, П. Николов, Е. Синигеров, Л. Димитров, Р. Йорданов, Т. Калчев, Вл. Йоргов, Ив. Дачев,Р. Георгиев, Н. Генов.