“Академик” (Свищов) удари с 3:1 “Трявна”

Публикувано на вт, 10 окт. 2017
310 четения

Деветият кръг бе успешен за футболистите на “Академик”, които биха у дома с 3:1 “Трявна”. Развръзката обаче дойде чак в последния четвърт час.
Свищовлии рано откриха с гол на Пламен Илиев в 16-ата минута и дълго поддържаха преднината си. В 72-ата минута обаче Васил Андреев успя да изравни за “Трявна”, като след удара му от фаул топката от гредата влетя в мрежата.
“Студентите” реагираха веднага и в 77-ата минута Лилян Маринов се разписа за 2:1 след пас на Мартин Колев, а Стефан Гинчев две минути по-късно с глава окончателно реши мача. Това позволи на “Академик” да се придвижи на деветото място в класирането.
Нова загуба претърпя “Павликени”, който гостуваше на съседите от “Левски 2007” (Левски). Едиственият гол в мача с цената на три точки вкара за домакините Петров в 73-ата минута.