Г. Василев започна с победа: “Етър” би U21 на “Лудогорец”

Публикувано на пн, 9 февр. 2015
259 четения

Новият старши треньор на “Етър” Георги Василев стартира с победа начено на тима, като “виолетовите” биха в първата си контрола от подготовката с 1:0 като гости дублиращия тим на “Лудогорец”. Срещата бе на изкуствения терен на базата на “орлите” в Разград при силен вятър и изключително студено време, като втората част се игра на електрическо осветление.
Етърци започнаха в състав: Венци Димитров, Станислав Катранков, Васил Попов, Милчо Макенджиев, Ивелин Аладжов, Радослав Анев, Стоян Стефанов, Емил Николов, Николай Николаев, Димитър Байдаков и Тихомир Кънев.
От началото “болярите” бяха по-активният отбор, но чисти възможности липсваха до 28-ата минута, когато падна и голът. Реферът отсъди фаул на 20 метра фронтално срещу вратата и Тихомир Кънев майсторски прехвърли стената, като въпреки намесата на вратаря топката влетя в мрежата – 1:0!
Двата отбора играха бърз и динамичен мач, макар и без много положения. В актива си етърци записаха и два далечни удара на Тихомир Кънев и Димитър Байдаков. Домакините също имаха възможност от фаул, но топката срещна стената.
След почивката Георги Василев предприе ред смени. Иван Петков влезе на мястото на Кънев, Илко Трифонов – на Стефанов, Мартин Николов – на Аладжов, Цветан Петров – на Макенджиев и Ангел Захариев – на Попов. Почти напълно бе подменен съставът да “Лудогорец”, като в игра влязоха и тримата чужденци – бразилците Матеус Сантяго и Биел Силва, както и братът на Върджил Мисиджан – Фабиан.
В 72-ата минута “Етър” имаше отлична възможност да удвои резултата. Радо Анев опита центриране от фаул, но силният вятър насочи топката под гредата, като вратарят на домакините с последни сили изби. До края в игра за великотърновци влязоха още Иван Колев, Гунев и Георги Колев.
Следващата проверка на “виолетовите” е в сряда, 11 февруари, когато гостуват на “Академик” в Свищов.
“Етър”: Венцислав Димитров, Стоян Стефанов, Ивелин Аладжов, Милчо Макенджиев, Васил Попов, Димитър Байдаков, Николай Николаев, Емил Николов, Станислав Катранков, Радослав Анев, Тихомир Кънев (Иван Петков, Илиян Трифонов, Мартин Николов, Цветан Петров, Ангел Захариев, Иван Колев, Гунев, Георги Колев, Емил Николов).