Етърци U15 и U17 с две чудесни победи

Публикувано на ср, 26 май 2021
137 четения

Две чудесни победи взеха младите надежди на “Етър” в плейофите от елитните U15 и U17 групи. Особено важен бе успехът на по-малките, които играят за разпределение на местата от 13-о до 18-о след събирането на отборите от Източната и Западната група.
“Виолетовите” разгромиха с 4:1 като гости другия лидер в групата “Добруджа” и уверено пазят първото място. По регламент мястото си в елита запазват само първите два тима от шестицата, а етърци засега са уверен водач с 8 точки от две победи и две ремита.
Мачът в Добрич мина при пълен превес на великотърновци. Радослав Найденов откри резултата за етърци, вторият гол бе дело на Стефан Йорданов, а почивката дойде при 1:2. През втората част Ради Найденов увенча силната си игра с още един гол, а Теди Маринов оформи крайното 1:4. В следващия кръг на 30 май етърци приемат “Черноморец” (Бургас).
Хубава победа взеха и юношите младша възраст, водени от Емил Георгиев. Етърци биха у дома с 1:0 “Спартак” (Пловдив). Те играят за разпределение на местата от 7-мо до 12-о и не са застрашени от изпадане, като взеха първата си победа в плейофната шестица. “Виолетовите” владееха играта и имаха до почивката две-три ситуации срещу само една на гостите, при която вратарят изпусна топката, но последва удар над вратата. Единственото попадение падна в 63-та минута, когато Кристиян Димитров стреля от дистанция, Васил Ташев отклони топката и тя изненада вратаря Милушев, като влетя в мрежата – 1:0. До края етърци играха в половината на гостите, но и уверено бранеха преднината си. В следващия кръг на 30 май “Етър” U17 гостува на “Черно море”.