Етърци срещу “Ботев” (Пд) на 1/4 финал

Публикувано на пн, 29 окт. 2018
198 четения

Юношите младша възраст на “Етър” се класираха за четвъртфиналите за Купата на БФС, където ще срещнат пловдивския “Ботев”. Това реши тегленият в столицата жребий.
“Виолетовите” влязоха безапелационно в топ 8 на страната в своята възраст след две победи над “Бдин” в 1/8 финалите. Първият мач у дома завърши с категоричното 6:0 за етърци, което направи реванша във Видин протоколен. Там юношите младша възраст на “Етър” взеха нова победа – този път с 2:0, и стигнаха до четвъртфинал.
Съперникът им “Ботев” (Пд) се класира доста по-трудно, като отстрани “Национал” (Сф) след победа 3:2 като гост и после завърши 1:1 в реванша у дома. Първият мач между “Ботев” (Пд) и “Етър” ще се играе на 31 октомври от 14:00 ч. в Коматево. Реваншът е на 21 ноември от 10:30 ч. на стадион “Христо Ботев” в Дебелец.
Децата на “Етър”, набор 2005 г., отпаднаха на осминафиналите. След като бяха отстъпили с 0:2 в първия мач у дома срещу “Локомотив” (Пд), на реванша те завършиха наравно 1:1 в Пловдив.