Етърки удариха “Светкавица” с 8:0 на старта

Публикувано на пн, 12 сеп. 2022
130 четения

Футболистките на “Етър” започнаха с убедителна победа участието си в новото първенство при жените. Възпитаничките на Валентин Витанов удариха с 8:0 “Светкавица” (Градежница) на терена “Трифон Иванов”.
Головата серия започна още с първата атака, когато Теодора Димитрова отне топката от защитник и я насочи в мрежата – 1:0. В 9-ата минута след центриране отдясно Велизара Владимирова с глава покачи на 2:0. Отново тя след самостоятелен пробив вкара и третия гол в 15-ата минута. До почивката нови голове не паднаха, като удар на Владимирова бе избит от вратарката на гостите, а в 40-ата минута рейд на Мирела Моева завърши с удар до гредата.
С гол започна и второто полувреме – Владимирова центрира отдясно и Михаела Михайлова покачи на 4:0. После дойдоха минутите на бързата Мирела Моева. В 48-та тя засече пас на Владимирова отдясно за 5:0, после проби сама за шестия гол, а в 73-та минута с удар под плонжа на вратарката стигна до хеттрик.
Валентин Витанов пусна до края и всички резервни състезателки, а в последната минута след удар и избита топка Стефания Маринова оформи крайното 8:0. Във втория кръг на 17 септември етърки гостуват на “Севлиево лейдис”.
“Етър”: Мартина Илиева, Тодорка Тодорова, Михаела Михайлова, Татяна Радоева, Тереза Попова, Цветелина Василева, Василена Василева, Теодора Димитрова, Лора Василева, Велизара Владимирова, Мирела Моева (Биляна Тодорова, Карина Попова, Магдалена Димова, Кайра Добрева, Стефания Маринова, Павлина Николова).